Zobacz także

LISTA PRODUKTÓW

CENNIK

AKTUALNE PROMOCJE

KATALOG PRODUKTÓW (pdf)

CERTYFIKATY JAKOŚCI

NAWYKI ŻYWIENIOWE
Habbit of health

DLACZEGO POTRZEBUJEMY SUPLEMENTACJI?

ZAMÓWIENIA W NSP UKDLACZEGO POTRZEBUJEMY CODZIENNEJ SUPLEMENTACJI?

Współczesny świat zmienia się w bardzo szybkim tempie. W porównaniu do naszych przodków w naszej diecie i stylu życia zmieniło się bardzo wiele. Ogół tych zmian często ma negatywny wpływ na jakość naszego zdrowia.


PROBLEM WSPÓŁCZESNEJ ŻYWNOŚCI
Najogólniej rzecz biorąc, ludzie jedzą zbyt dużo przetworzonej żywności. Nasza dieta obfituje w cukier i sól oraz zły tłuszcz. Nawet wydawałoby się wartościowa żywność może być pozbawiona odpowiedniej ilości odpowiednich składników odżywczych ze względu na zintesyfikowany proces jej produkcji.

ZRÓŻNICOWANA DIETA
Zróżnicowana dieta to klucz do zdrowia. Wielu z nas stara się jeść zdrowo. Coraz trudniej jednak znaleźć czas na pięć posiłków w ciągu dnia i zadbanie o odpowiednie proporcje odpowiedniej żywności. Piramida żywienia to już raczej coś, co pamiętamy ze szkoły, ale rzadko stosujemy w życiu. Suplementacja może być doskonałym uzupełniem piramidy żywienia.


ZANIECZYSZCZENIE ŚRODOWISKA

Wszyscy jesteśmy codziennie narażeni na kontakt z ogromną ilością toksyn znajdujących się w wodzie, powietrzu, glebie, a więc na pewno również w naszym pożywieniu. Częsty kontakt z zanieczyszczeniami jest nie do uniknięcia, więc warto wspierać organizm odpowiednimi składnikami odżywczymi.


PRZEMYSŁOWA PRODUKCJA ŻYWNOŚCI

Zdecydowana większość żywności dostępnej na rynku pochodzi z dużych plantacji. W takiej formie produkcji nie ma miejsca na nieprzewidywalne czynniki takie, jak na przykład susza. Producenci minimalizują ryzyko zmniejszenia plonów poprzez używanie sztucznych nawozów i pestycydów, które w dłuższej perspektywie pozbawiają glebę równowagi mikrobiologicznej i mineralnej, a to z kolei odbija się na jakości produktów pochodzących z tej gleby.


ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZNA
Mimo tego, że coraz bardziej świadomie dobieramy żywność, to wciąż zdecydowana większość ludzi nie dba o to, co je. Nadwaga dotycząca już ponad połowy Polaków, niedobór witamin stanowiący problem 15 mln Polaków to oczywiście skutki złego odżywiania. Literatura medyczna mówi o ponad 70 chorobach, których podłoże leży w odżywianiu. Nawet osoby świadome tych problemów mają spore trudności, żeby ich uniknąć, ponieważ zawartość witamin i minerałów w owocach i warzywach wciąż maleje. Według WHO (World Health Organization) to spadek na poziomie 40 %.