Dokument bez tytułu

Zestaw Sport z rekomendacją 

Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Nature’s Sunshine od 1 lutego 2019 roku jest partnerem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej. Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej to stowarzyszenie profesjonalistów zajmujących się wszelkimi aspektami aktywności fizycznej w stanie zdrowia i choroby, we wszystkich okresach życia. Jako podmiot o charakterze naukowo-dydaktycznym niezwykle ostrożnie podchodzi do współpracy z producentami suplementów diety, dlatego udzielenie rekomendacji przez PTMS poprzedziło wnikliwe zapoznanie się z marką Nature's Sunshine.


POBIERZ REKOMENDACJĘ


ŚLADAMI NAJLEPSZYCH
Twardzi zawodnicy stosują suplementy!

Zawodowi sportowcy mają za sobą sztab trenerów, żywieniowców, fizjologów i lekarzy. Dbanie o optymalne zdrowie i dietę wyczynowców to ogromne koszty, a jednak warte swojej ceny. Tym bardziej że w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych trudno wspierać się lekami - agencje antydopingowe prędzej lub później wychwycą niedozwolone substancje i najlepsza kariera może ulec w gruzach. Nie dziwi więc, że sportowcy sięgają po suplementy diety. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Ottawie wykazało, że suplementy stosowało 69% uczestników olimpiady w Atlancie, a cztery lata później w Sydney już 74%¹. Najczęściej wybierali preparaty wielowitaminowe i minerały, czyli pierwiastki śladowe niezbędne do harmonijnego funkcjonowania organizmu - zwłaszcza poddawanego ekstremalnym wysiłkom, jakie nierozłącznie są związane z intensywnym uprawianiem sportu. Ich śladem idą młodzi, zarówno amatorzy uprawiający sport rekreacyjnie, jako element szczęśliwego stylu życia, jak i kadra juniorska².


CO O SUPLEMENTACH DIETY MÓWI MKOL?
Suplementy w sporcie stały się na tyle powszechne, że tematem tym zajął się ostatnio nawet Międzynarodowy Komitet Olimpijski. MKOL podzielił suplementy diety na 6 zasadniczych grup: Wszystkie z tych kategorii znajdziesz w ofercie Nature's Sunshine. Dla sportowców przygotowaliśmy specjalny zestaw hybrydowy, który umożliwia zaspokojenie bazowych potrzeb energetycznych i suplementacyjnych, ale daje coś znacznie więcej: umożliwia indywidualne dobranie suplementu z kategorii najpilniejszego zapotrzebowania.


▪ mikroskładniki żywieniowe, które muszą być uzupełniane u sportowców (witamina D, wapń, żelazo);
▪ suplementy dostarczające energii (m.in. napoje z węglowodanami i elektrolitami, kofeiną, tauryną lub witaminami z grupy B, produkty wzbogacone w białko)
▪ suplementy poprawiające bezpośrednio wydolność fizyczną (m.in. kofeina)
▪ suplementy wspierające odporność sportowców (w tym: witamina D, probiotyki, witamina C, polifenole, cynk, kwasy tłuszczowe omega-30, witamina E)
▪ suplementy poprawiające zdolność do treningu, łagodzące bóle mięśniowe i urazy (m.in. kwasy omega-3, kurkumina)
▪ suplementy poprawiające przyrost beztłuszczowej masy ciała (np. białko).